דגימות מי שתיה

דגימות מי שתיה

דגימות מי שתיה – כדי למנוע זיהומים ומחלות

מי שתייה הם מים שאיכותם ודרגת הניקיון הגבוהה שלהם מאפשרים את שתיית המים ללא חשש ממחלות ומנזקים בריאותיים. כבר באמצע המאה התשע עשרה התברר כי יש קשר בין מחלות ומגפות רבות לבין שתייה של מים מזוהמים. מאחר והמים חיוניים לבריאות, שתייה של מים נקיים היא חשובה והכרחית. אומנם, הרשויות האחראיות על אספקת המים מבצעות פעולות חיטוי וטיהור למים, אך על אף הפעולות יש "פרצות בגדר" המאפשרות את זיהום המים. כדי לוודא כי המים שאנו שותים נקיים ובריאים יש צורך בבקרה על הרכב המים. "תקנות בריאות העם" תשל"ד 1974 מגדירות את כל הפרמטרים הנדרשים לבדיקת איכות המים, מהו אופן דגימת המים ומהי התדירות הנדרשת.

דגימות מי שתיה – שבעה דברים שחשוב לדעת

איכות מי השתייה מנוטרת באופן קבוע באמצעות בדיקה של מספר מדדים כמו מדדים כימיים, מדדים מיקרוביאלים ועוד בהתאם למה שנקבע בתקנות בריאות העם המתעדכנות מעת לעת.

דגימות מי השתייה מאפשרות לעקוב אחרי השינויים באיכות המים, לאתר בעיות הקשורות לאיכות מי השתייה ולהבטיח את האיכות התברואתית של המים.

בדיקת איכות המים מתבצעת באמצעות דגימות. כדי שהדגימות יהיו אמינות על הדגימה לייצג באופן מיטבי את המים שמהם נלקחה הדגימה.

דגימת מי השתייה היא השלב הראשון בבדיקת איכות המים. בשלב השני יעברו המים שנלקחו לבדיקות מעבדה. רק דיגום נכון ומקצועי יאפשר קבלת תוצאות נכונות בבדיקות המעבדה.

תוכנית דיגום המים, היקף ותדירות הבדיקות נקבעים על ידי ספק המים בתיאום ואישור של משרד הבריאות. בעת קביעת התוכנית יש לקחת בחשבון את סוג המים, את מקור המים ואת מספר הצרכנים.

כל צרכן רשאי לבקש בדיקה של איכות המים בביתו ועל חשבונו. תקנה מספר 14 בתקנות בריאות העם מאפשרת לצרכן הפרטי לבקש את ביצוע הבדיקה אחת לשניים עשר חודשים לכל היותר.

דגימות מי השתייה מתבצעות בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ורק על ידי דוגם מוסמך שהוסמך לביצוע הבדיקות על ידי משרד הבריאות.

חברת מ.ד. קבלני אינסטלציה וביוב מעסיקה צוות עובדים שהוכשרו לביצוע דיגום מי שתייה ברמה א.

אנו מבצעים דיגום מים לבדיקה בקטריאלית מלאה, כימיה אנאורגאנית מתוספת ראשונה ושנייה ובדיקות מי שדה.

מ.ד קבלני אניסטלציה וביוב
מרבד הקסמים 5 אופקים
טלפון: 08-6255515
פקס: 077-7996114
משה: 050-2500601
דני:050-7309176
אימייל: m.dkblni@gmail.com

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
טלפון 050-2500601 | 050-7309176