בדיקות מזח ואישור שנתי

בדיקות מז"ח ואישור שנתי

בדיקות מז"ח (מונע זרימה חוזרת) ואישור שנתי - על כל שאלה תשובה

מי השתייה המגיעים אל הצנרת הביתית נקיים מחיידקים ומזיהומים, אך לעתים, מי שתייה מזוהמים עלולים לחדור לצנרת ולגרום למחלות וזיהומים. התקנת מז"ח תמנע זרימה של מים מזוהמים לצינור האספקה הראשי של המים.
מז"ח הוא מכשיר המותקן בצנרת מי השתייה במטרה למנוע מהמים לחזור חזרה אל צנרת המים הראשית, למקור המים או אל כיוון מד המים. המז"ח הוא שם כולל למגוון מכשירים המונעים זרימה חוזרת של המים בשום תנאי. בשל החשיבות של המז"ח במניעת זיהום המים, משרד הבריאות מחייב בדיקות שגרתיות על ידי בודק מוסמך. בסיום הבדיקה מנפיק הבודק טופס אישור לבדיקה, או להתקנה, עבור משרד הבריאות והרשות המקומית.

בדיקות מז"ח – אתם שואלים, המומחים עונים

כיצד פועלים מכשירי המז"ח?
המז"ח הוא מכשיר המהווה חיץ בין הצד שמספק את המים לבין הצד המקבל את המים. זהו מתקן המופעל בעזרת שסתומי לחץ המאפשרים את הזרימה של המים רק בכיוון אחד ומונעים את הזרימה בכיוון הנגדי. יש סוגים שונים של מכשירי מז"ח, לחלק מהם יש מנגנון בקרה כפול המונע בוודאות מוחלטת את חזרת המים. השימוש במכשיר עם מנגנון כפול חיוני למערכות שבהם החומרים החוזרים הם חומרים מסוכנים כמו למשל מערכת דישון ועוד.

למה חשוב להתקין מז"ח?
חברות המים מספקות מים למגוון גדול של מערכות, למערכות הסקה וכיבוי אש, למיכלים של חומרי הדברה, למתקני קירור בתעשייה ולצרכן הפרטי. כל עוד הלחץ המופעל על ידי המים בכניסה אל המערכות השונות גבוה, תנועת המים זורמת רק בכיוון אחד, אך לעתים עלול להתפתח לחץ נגדי העשוי לגרום לזרימה של מים בכיוון ההפוך ולזיהום המים המגיעים לצרכן הפרטי, לשתייה, לשטיפת פירות וירקות ועוד. כאשר המים זורמים בכיוון הנגדי הם מהווים סכנה תברואתית והם עלולים לגרום למחלות זיהומיות בבעלי החיים ובבני האדם.

מי חייב להתקין מז"ח?
בהתאם לתקנות חובה על כל בעל עסק המשתמש במערכת המים להתקין מז"ח ולבדוק את תקינותו אחת לשנה.
כל בעל משק חקלאי שעובד עם חומרי הדברה ועם לולים או רפתות.
חובה להתקין מז"ח בתים פרטיים משותפים ובבתים פרטיים כאשר במתחם מצויות מערכות כמו מערכות כיבוי אש, מערכות דישון בחצר או במרפסת ומערכות נוספות המהוות סכנה תברואתית. האחריות על התקנת מז"ח מוטלת על ועד הבית או על בעל הדירה.

מי רשאי להתקין ולבדוק מז"ח?
התקנה של מכשירי המז"ח והבדיקות התקופתיות שלהן רשאיות להיעשות רק על ידי מתקין או בודק שהוסמך לכך על ידי משרד הבריאות. חשוב גם לוודא כי כל אביזרי המז"ח צריכים להיות מדגמים שאושרו על ידי משרד הבריאות.
חברת "מ.ד. קבלני אינסטלציה וביוב" מציעה שירות וייעוץ למוסדות ולגופים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי בכל הקשור למניעה של זרימה חוזרת של מים מזוהמים למי השתייה.

אנו מציעים את השירותים הבאים:
  • בדיקות שגרתיות ואישור תקופתי על תקינות המז"ח.
  • טיפול נזילות ובתקלות.
  • מכירה של כל סוגי מכשירי המז"ח השונים.
  • לאחר כל בדיקה נעניק ללקוח אישור שנתי על תקינות המז"ח למשרד הבריאות ולרשויות.
  • אנו מתקינים ובודקים מז"ח באישור משרד הבריאות.

מ.ד קבלני אניסטלציה וביוב
מרבד הקסמים 5 אופקים
טלפון: 08-6255515
פקס: 077-7996114
משה: 050-2500601
דני:050-7309176
אימייל: m.dkblni@gmail.com

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
טלפון 050-2500601 | 050-7309176